Inteligentny dom FIBARO pozwala kompleksowo zarządzać wszystkimi urządzeniami w domu, aby podnieść komfort użytkowania i zmaksymalizować oszczędność energii.

 
 

Monitoring zużycia energii

FIBARO integruje się z urządzeniami wielu producentów, dzięki temu użytkownicy posiadający inne rozwiązania mogą połączyć je w jeden ekosystem i swobodnie nim zarządzać za pośrednictwem aplikacji FIBARO.
ik4

Optymalne
wykorzystanie energii

ik3

Pełne monitorowanie
instalacji i podejmowanie
zaawansowanych działań

ik2

Monitorowanie i kontrola
zużycia energii

ik1

Analiza produkcji
i zużycia energii

 

Integracja systemu FIBARO z innymi systemami energooszczędnymi pozwala na niezwykle zaawansowane algorytmy zarządzania produkowaną energią. Ważną zaletą inteligentnego domu jest to, że zbiera on dane pogodowe i o zużyciu energii, może więc podpowiadać nam pewne energooszczędne rozwiązania. Znacznie ułatwia i usprawnia to gospodarowanie ogrzewaniem, skracając czas, który poświęcilibyśmy na własne analizy.

Nie oddawaj energii do sieci tylko wykorzystaj ją na własne potrzeby! Optymalizuj koszty i ciesz się komfortem!

 
 


Integracja z fotowoltaiką


Odpowiednio zaprogramowane urządzenia wykonawcze w systemie FIBARO pozwalają na załączanie i wyłączanie dowolnych odbiorników energii w zależności od aktualnej produkcji. Zmieniając profil zużycia energii poprzez inteligentne włączanie niektórych urządzeń godzinach największej produkcji energii ze słońca, możesz podnieść stopień wykorzystania produkowanej energii na potrzeby własne nawet do 50%.
 
 


Integracja z folią grzewczą


Dzięki integracji z folią grzewczą i z systemami fotowoltaiki można jeszcze efektywniej wykorzystać energię słońca, włączając ogrzewanie kiedy występuje nadprodukcja energii elektrycznej. Funkcjonalność harmonogramów ogrzewania zarządzi temperaturą w Twoim domu. Dzięki niskiej bezwładności ogrzewania folią grzewczą, komfort cieplny uzyskuje się już po kilku chwilach. Wykorzystując automatyzację w systemie FIBARO, ogrzewanie może wyłączyć się gdy niema nikogo w pokoju.
 
 


Integracja z rekuperatorem


Integrując system FIBARO z Rekuperatorem możesz sterować wentylacją za pomocą tzw. Scen. Dzięki temu możesz płynnie sterować wydajnością wentylatorów rekuperatora i cieszyć się ze świeżego powietrza bez otwierania okien. Dzięki rekuperacji odzyskasz część ciepła z domu co obniży Twoje rachunki. System FIBARO sterując foliami grzewczymi i rekuperacją pozwoli Ci na komfortowe mieszkanie bez martwienia się o ustawienie odpowiednich systemów – FIBARO zrobi to za Ciebie.
 
 


Ogrzewanie podłogowe


System FIBARO może sterować ogrzewaniem podłogowym za pomocą elektrozaworów na rozdzielaczach. Dzięki temu system FIBARO ogrzeje podłogę w Twoim domu w chwilach kiedy tego potrzebujesz. Nie musisz już pamiętać o włączeniu ogrzewania - FIBARO zapewni precyzyjną regulację temperatury w Twoim domu.
 
 


Ogrzewanie z głowicą termostatyczną FIBARO


Zarządzanie ciepłem przez inteligentny system FIBARO zapewni Ci nie tylko niebywały komfort, ale również realnie wpłynie na mniejsze rachunki za energię cieplną. Wykorzystując głowice termostatyczne FIBARO możesz tworzyć harmonogramy grzewcze dostosowane do charakteru poszczególnych pomieszczeń. Ogrzewane mogą być tylko te pomieszczenia, które w danej porze dnia są użytkowane przez domowników. Otwarcie okna lub drzwi w ogrzewanej strefie powoduje natychmiastowe odłączenie ogrzewania.
 
 


Stawiamy na efektywność


Dzięki zastosowanym w FIBARO Heat Controller i Home Center autorskim algorytmom, możemy jeszcze bardziej zoptymalizować system grzewczy i wygenerować dzięki temu znaczne oszczędności energii.
 
 


Odkryj system FIBARO


Poznaj inteligentny dom FIBARO i odkrywaj jego możliwości. Żyj komfortowo i wykorzystaj elastyczność, jaką oferuje FIBARO. Zwiększ efektywność ogrzewania swojego domu.